Jeśli pierwszy raz przychodzisz na wizytę, przygotuj swoje najnowsze wyniki badań oraz zalecenia lekarskie i diagnozę, jeśli na coś chorujesz. Pierwsza, a czasem kilka następnych wizyt to moje zapoznanie się z Twoją historią. Ważne jest dla mnie dowiedzenie się, w jaki sposób i ile razy się odchudzałeś, jakie to dawało efekty, jak długo one się utrzymywały. Czy były to zalecenia lekarza lub dietetyka, czy może Twoja inicjatywa. Interesują mnie metody, które pomagały Ci zrzucić zbędne kilogramy, a które przeszkadzały i czy jest coś, co wprowadziłeś do swojego życia na stałe. Bardzo ważne jest abym poznała Twój harmonogram tygodniowy oraz weekendowy, ogólnie mówiąc jak wygląda Twój typowy dzień. Abyśmy mogli wspólnie dopasować odpowiednie dla Ciebie sposoby zmieniające nawyki żywieniowe, muszę wiedzieć jak spędzasz wolny czas, co lubisz jeść i robić, co Cię interesuje.

wizyta u psychologa

Taka wizyta zazwyczaj wiąże się wysokim napięciem i zdenerwowaniem, to całkowicie normalne, nie znamy się, Twoja sytuacja życiowa jest bardzo stresująca i być może powoduje wiele cierpienia. Jestem po to, aby wysłuchać Cię bez oceniania i ze zrozumieniem. W gabinecie masz czas i przestrzeń aby się “wygadać”, możesz zacząć od tematu, który najbardziej Cię niepokoi lub jest najbardziej aktualny. Będziemy pracować nad tym, czego będziesz chciał, to Ty nadajesz kierunek. Czasem przez kilka wizyt rozmawiamy na jeden temat, w inny dzień chcesz porozmawiać o tym, co aktualnie jest dla Ciebie istotne- i to jest całkowicie w porządku.

Jeśli podjąłeś decyzję, że potrzebujesz pomocy to znaczy, że za Tobą jest już bardzo długa droga. Resztę wątpliwości postaram się rozwiać na naszych spotkaniach.